PanelExtractWebThe Friends of Czech Heritage (,The Friends') jsou britská charitativní organizace, která pomáhá zajišťovat prostředky na záchranu a obnovu památek v České republice a podporuje mezinárodní spolupráci, sdílení odborných znalostí a výměnu zkušeností. Přečtěte o našich projektech zde. (2.35MB PDF)

The Friends jsou zakladateli obecně prospěšné společnosti Czech National Trust.

Poskytujeme malé finanční příspěvky ve prospěch různých konzervačních projektů a vítáme žádosti ze strany vlastníků historických budov, zahrad a parků. Dotyčné objekty mohou být v soukromém vlastnictví nebo v rukou Státu, měst a obcí. V žádosti je nutné podat blizši údaje o kulturním, historickém nebo vzdělávacím významu vaší nemovitosti a do jaké míry je přístupná veřejnosti. Vysvětlete jak vysoké finanční prostředky potřebujete a jak s penězi vynaložíte. Příspěvky podléhají určitým podmínkám, které zašleme na požádání. Emailová adresa:

HLEDÁME NOVÉ PROJEKTY

Předseda The Friends of Czech Heritage, Peter Jamieson, představuje činnost naší organizace členům Asociace majitelů hradú a zámků zde.

Další informace o naší práci:

https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/84066-vystava-the-friends-of-czech-heritage

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-zamku-kynzvart-zrestaurovali-unikatni-stredoveky-kodex-ze-13-stoleti/2190095


ILUCUDARE 2020

EN Bodies Line

Evropská komise a Europa Nostra oznámili nominace projektů na cenu ILUCIDARE pro rok 2020, která je udílena za výjimečné příklady inovace a diplomacie založené na kulturním dědictví po celé Evropě. Do užšího výběru se dostala i charitativní organizace The Friends of Czech Heritage, dlouholetý partner Národního památkového ústavu. Přečtěte více zde